Årsrapport og årsregnskap for Maritimt Forum

Maritimt Forum for Haugalandet og Sunnhordland er en stiftelse med et styre på ni og en daglig leder i 2/3 stilling.

Runar Skarstein er styreleder i Maritimt Forum for Haugalandet og Sunnhordland med Kristine Skeie som nestleder.

Stiftelsen har kontorfellesskap med Haugesund Rederiforening hvor daglig leder i Maritimt Forum for Haugalandet og Sunnhordland er sekretær i 1/3 stilling.

Nå foreligger årsrapporten for 2024 for Maritimt Forum for Haugalandet og Sunnhordland med regnskapet for samme år. Årsrapporten forteller blant annet om en vekst i antallet medlemsbedrifter på åtte gjennom fjoråret til 162 medlemsbedrifter ved årsskiftet.

Den årlige maritime rapporten som Maritimt Forum for Haugalandet og Sunnhordland publiserer i januar, utgjør noe av grunnlaget for årsrapporten. Mens stiftelsen ble etablert i 1997, har rapporten vært utgitt årlig siden 2001.

Samlet omsetning i den maritime næringen på Haugalandet og i Sunnhordland i 2024 var kr. 80,58 milliarder, en økning på 10,4 % fra 2023. Samlet antall sysselsatte i 2024 i den maritime næringen på Haugalandet og i Sunnhordland var 18.588 personer (årsverk). Dette er en økning på 1.176 personer fra året før, eller 6,8 prosent.

I styremøtet som behandlet årsrapporten og regnskapet, gikk Synnøve Seglem ut av styret som styremedlem og nestleder i styret. Seglem ble erstattet av Kristine Skeie som nestleder og Helga Cotgrove ble innvalgt som nytt styremedlem.

Styret har nå slik sammensetning:

  • Runar Skarstein (Sparebank 1 Sør-Norge) – styreleder

  • Kristine Skeie (HK Shipping Group) - nestleder

  • Nils Konrad Bua (Haugesund kommune)

  • Håkon Sandvold (Sandvold & Velde Supply)

  • Gunnar Amland (LO/Sjømannsforbundet)

  • Ruth Eriksen (Sveio kommune)

  • Øystein Matre (Westcon)

  • Jorunn Steensnæs (Høgskulen på Vestlandet)

  • Helga Cotgrove (Eidesvik Offshore)

Vararepesentanter:

  • Gunny Sandvik (Salt Ship Design)

  • Ragnfrid Sønstabø (Bømlo Næringsråd / Bømlo kommune)

  • Ole Martin Torkelsen (Aasen Shipping)

Sverre Meling er daglig leder i Maritimt Forum for Haugalandet og Sunnhordland. Foto Grethe Nygaard.

Forrige
Forrige

Blir Herøy årets maritime kommune i Møre og Romsdal?

Neste
Neste

Stavanger Rederiforening satser på unge som tar høyere maritim utdanning