Kystdesign kjøpt av Chouest Group
Subsea-selskapet i Aksdal Næringspark blir del av et internasjonalt maritimt konsern med 20.000 medarbeidere og hovedkontor i Louisiana i USA.
Tore Nedland leder Kystdesign. Arkivfoto Kristian Risanger, Omega 365 Design.
- Å bli en del av et ledende selskap innenfor subsea- og maritime operasjoner gir oss tilgang til ressurser, kompetanse og et globalt nettverk som vil styrke innovasjonskraften vår og gjøre oss bedre i stand til å betjene kundene våre, sier Tore Nedland som leder Kystdesign.
Sven Stakkestad er styreleder i Kystdesign. Han sier i en pressemelding at tidspunktet for salget er riktig og viser til den nye eierens kompetanse og styrke som grunnlag for ambisjonene om å ta Kystdesign inn i fremtiden samtidig som han ønsker Chouest Group velkommen til den sterke subsea-klyngen på Haugalandet.
Kystdesign har hatt en formidabel vekst de siste årene basert på sin produksjon av ROV-er i verdensklasse. Omsetningen har nådd 500 millioner kroner.
- Dette ville ikke ha vært mulig uten dyktige medarbeidere, lojale kunder og et solid grunnlag tilrettelagt av Erik Bakkevig som ledet Kystdesign frem til sin borgang i 2022, sier Stakkestad.
(Tekst SMe basert på pressemelding.)